736 105 739

info@mojecity.cz

Projekt Senior bez nehod v Olomouc CITY

Olomouc CITY zve vás, vaše rodiče i prarodiče na divadelní přednášku Senior bez nehod, která je zaměřená na bezpečnost seniorů v dopravě.

5. února 2019 proběhnou v obchodním centru Olomouc CITY hned dvě přednášky a to od 13:00 a následně od 16:00 hodin. K události se můžete přidat zde.

Senioři jsou v silničním provozu ve srovnání s ostatními věkovými skupinami nadprůměrně ohrožení. V roce 2015 tvořili senioři v celkové populaci České republiky 17,3 %, přičemž jejich podíl na počtu obětí dopravních nehod dosáhl 25 %.

Zvláště alarmujícím faktem jsou fatálnější následky nehod seniorů. Dle statistik skončí nehoda jedince ve věku 65-74 let s dvakrát vyšší pravděpodobností jako smrtelná než u osob ve věku 30-49 let. U osob starších 74 let je tato pravděpodobnost až 4x vyšší!

Hlavní cíle projektu:

  • Snížení nehodovosti seniorů a rozšíření povědomí o této problematice.
  • Seznámení se specifiky chování seniorů v provozu a doporučení opatření, jež přispějí ke zvýšení jejich bezpečnosti nejen na silnicích. 
  • Představení potenciálu moderních asistenčních systémů motorových vozidel.
  • Připomenutí pravidel silničního provozu pro řidiče, cyklisty a chodce.
  • Upozornění na zdravotní omezení vyplývající z věku účastníka silničního provozu. 
  • Informování o vedlejších účincích léků a dalších rizikových faktorech. 

Po celé České republice se uskuteční 300 edukativních přednášek formou divadelních scének spojených s odborným výkladem a audiovizuální prezentací. 5. února 2019 se uskuteční i v obchodním centru Olomouc CITY. Součástí těchto představení bude i hlasovací zařízení v publiku, díky kterému se senioři budou moci interaktivně rozhodovat o vývoji děje, což přispěje k lepšímu pochopení celé problematiky.

Do měst a obcí, ve kterých se turné přednášek neuskuteční, budou distribuovány vzdělávací balíčky a ty poslouží k edukaci seniorů v režii místních samospráv či klubů seniorů.

Projekt Senior bez nehod v Olomouc CITY

Soubory ke stažení

© ARSYLINE 2017
Upozornění
Zavřít