736 105 739

info@mojecity.cz

Taťána Makarenko - rozhovor

Taťána Makarenko: Důležité je pracovat na svém snu

Taťáno, jak se připravujete na castingy 9. ročníku Vaší soutěže krásy Miss Czech Republic, které budou probíhat od 14. února do 26. dubna v 11 obchodních centrech po celé republice?

Tým Miss je v plném zápřahu už od října, kdy se castingy začaly domlouvat. Nyní jen dotahujeme detaily. Castingy poběží do konce dubna a já se už teď zaměřuji spíše na samotné soustředění finalistek a tedy i semifinále, které proběhne 12. a 13. května v Praze.

Na co se těšíte do OC Olomouc City?

Olomouc je vždy fajn a slečny jsou tu krásné. Takže na ně se těším asi nejvíc. Až tam objevíme některou z letošních finalistek a poté možná i vítězku, kterou vyšleme na světovou soutěž. 

Jaké musí mít předpoklady?

Musí to být osobnost a mít charisma, být zapamatovatelná, musí chtít pracovat v modelingu a hlavně sama na sebe. Měla by být společenská a sdílná na sociálních sítích, aby si ji lidé oblíbili. Samozřejmě krásná mladá žena. Nejdůležitější je ale chtít pracovat. 

Udělalo Vám radost, když se na konci ledna na světové soutěži Miss Intercontinental v Egyptě probojovala loňská čtvrtá nejkrásnější Češka z Vaší soutěže Sarah Karolyiová do Top 15?

Určitě ano, stejně tak, jako mi udělalo radost, že jsme letos zaznamenali v každé světové soutěži úspěch. Nikola Uhlířová ve Vietnamu na Miss Grand International se stala 5. nejkrásnější na světě, Alice Činčurová byla vyhlášena nejlépe oblékanou Miss na Miss International v Japonsku a Zuzana Straková se probojovala do TOP 20 v Kambodži na Miss Global. Tedy úspěšný rok díky tomu, že byly naše Miss velmi dobře připravené. Pracujeme na tom po celý rok a to se nám vyplácí. 

V čem vidíte tajemství jejich úspěchu?

Hodně se dívkám věnujeme, aby věděly, co je na soutěži čeká, aby si uměly už tady v České republice představit, co je třeba ve světě umět. Jdeme po vzoru úspěšných Miss jako například Venezuela, Filipíny, Thajsko, Mexiko, Indonésie, Rusko nebo Brazílie. Ostatní už je moje know how, které bych nerada prozrazovala.

Co je v soutěžích krásy nejdůležitější? Štíhlé tělo, výjimečná tvář, znalost angličtiny, sebevědomí nebo charisma…?

Charisma, ostatně jako v jakémkoliv odvětví. Angličtina je důležitá, aby se dívka cítila sebejistě a uměla komunikovat na pohovorech i před kamerou. Sebevědomí je jistě také důležité, ale to hodně z nás umí tak trochu zahrát. Důležitá je snaha, stále dobrá nálada, krásné oblečení a tak dále. 

Jak mají dívky ve světě zabodovat?

Nebát se ukázat, kdo opravdu jsou, proč jsou tady a co chtějí. Vše, co jsme je naučili, si musí vzít k srdci a aplikovat, jsou to cenné rady do světa modelingu. Je důležité být pokorná za každé situace, ale současně zábavná a ne hromádka neštěstí nebo negativistka. Prostě být někdo, s kým druzí rádi tráví čas. Je třeba brát si konstruktivní kritiku k srdci s respektem, ne jako útok. Uznávat autority a nechat si poradit a pomoci. 

Co podle Vás stálo za Vašimi osobními úspěchy v soutěžích krásy?

Dřina a spousty hodin odříkání. Hodně kafíček s kamarádkami nebo třeba dovolených, volných chvil s rodinou a přítelem, málo hodin spánku a chtíč se stále posouvat dál. Je důležité věřit sám v sebe, vytrvat, nevzdávat se a pracovat na svém snu. Samozřejmě mi pomáhá, že jsem velký kreativista a mám vkus, troufám si říci. Mám kolem sebe také skvělý tým lidí. Těch aspektů je více, ale úspěch vidím hlavně v tom, že to dělám srdcem a záleží mi na tom. Deset let práce je konečně vidět.

Z castingů Miss Czech Republic v nákupních centrech jste vyškrtli promenádu v plavkách. Proč?

Kvůli strachu dívek na casting dorazit. Na jednu stranu se sama sobě divím, že jsem to udělala, na druhou stranu jsem chápala, že se bojí. Za mých mladých let jsem jezdila křížem krážem po republice na castingy a nikdy mě ani nenapadlo psát dotazy pořadatelům. Já dnes denně odpovídám na dvacítku dotazů na webu, sociálních sítích. Hromadily se otázky na plavky, že se dívky stydí a možná kvůli tomu ani nedorazí na casting. Tak jsme se rozhodli slečnám cestu zpříjemnit. V semifinále a finále ale plavky samozřejmě zůstávají. Miss bude v modelingu pracovat a tam je třeba se někdy i svléknout do plavek.

Sama plavky úspěšně předvádíte. Je podle Vás velký rozdíl procházet se na mole v šatech, anebo v bikinách?

Ani ne. Pouze pokud si dívka nevěří anebo pak můj případ, kdy už si někdy říkám, zda nejsem v 28 letech stará na předvádění plavek a jestli mi ta kůže stále tak drží jako těm o deset let mladším. Pořád je to práce a pořád je to předvádění modelů. 

Máte dokonalou postavu. Jak na ní pracujete?

To momentálně asi nemám, ale těší mě to. Děkuji. V poslední ch měsících se toho tolik stalo a tolik jsem musela pracovat na Miss, že jsem nebyla v posilovně půl roku a je to znát.

Míry vašeho pasu jsou neuvěřitelné - 57 centimetrů. Je to vrozený dar, nebo dřina a odříkání?

Genetika. Mám útlá záda, tedy i pas. Ačkoliv mám i větší prsa, mají obvod 86 cm a boky 89. Na fotografiích vypadám žensky, protože jsem tvarovaná. Ale velikostně jsem XS, to ano. 

Máte tetování, které vykukuje ze spodního dílu prádla. Plánujete ještě další trvalé ozdoby na těle? Může dívku v soutěžích krásy tetování znevýhodnit?

Mám ještě další tetování na straně žeber. V soutěži krásy v dnešní době tetování nevadí. Je ale třeba mít ho jen tak velké, aby šlo zakrýt make upem na významné přehlídky a na finále či světovou soutěž. 

Vaše soutěž Miss Czech Republic má podtitul Krásné tváře pomáhají a je věrná České neonatologické společnosti. Peníze vybrané ve veřejné sbírce jsou určeny pro předčasně narozené děti. Letos jste zvolili nemocnici v Mostě, proč právě toto zařízení?

Každý rok je to jiná nemocnice, v České republice je 13 center. Nemocnici vybírá pan Jiří Dort, který je předsedou představenstva České Neonatologické Společnosti. Těším se na Most, který jsme ještě v naší historii neobdarovali.

Na Metropolitní univerzitě Praha absolvujete doktorské studium v oboru mezinárodní vztahy a evropská studia. Jak studium zvládáte spolu s velkým pracovním vytížením?

Jsem ve stádiu vyčkávání na více času, abych svou rigorózní práci posunula. To, co jsem odevzdala, se ještě kantorům nezdálo úplně přesvědčivé. Tedy to musím přepracovat. Každopádně do školy už chodit nemusím a jen píši vědeckou práci a docházím na konzultace. 

Castingy Miss Czech republic probíhají po celé jaro. Semifinále soutěže se uskuteční v květnu a pak Vás čeká soustředění s vybranými dívkami. V srpnu už budou přípravy finále soutěže v plném proudu a možná podobně jako vloni naspíte jen pár hodin denně. Kdy si odpočinete?

Snažím se, kdykoliv mám pozdější schůzku, ten den spát déle. Ale zase jsem o to déle u počítače, když třeba v noci zodpovídám rozhovory. Je pravda, že bych přivítala více odpočinku. 

Jak se Vám líbilo v Egyptě, kde jste byla v únoru obhlédnout lokace pro soustředění finalistek soutěže krásy Miss Czech Republic?

Moc. Měli jsme krásný hotel Sheraton v zátoce Soma Bay, kde je úžasný klid. A to já jsem potřebovala. Nepřeplněné pláže, dobré jídlo, krásné počasí. Bude nám tam s finalistkami v květnu krásně.

Cestujete ráda? Kdy jste naposledy byla na Ukrajině, odkud pocházíte?

To už je opravdu dlouho. Ani nevím, proč tam nejezdíme. Neměla jsem tak nějak čas od šestnácti let, kdy plně cestuji a pracuji v zahraničí i v České republice a léto pro mě není prázdninové. Cestování ale miluji a přála bych si, kdykoli mám volný čas, někam odletět. 

Plánujete letos nějakou dovolenou s přítelem, hokejistou Zdeňkem Bahenským?

Neplánujeme. Pouze se mnou poletí do Egypta na soustředění, ale tam není prostor pro relax, to je spíše pracovní cesta. 

Na co se momentálně nejvíc těšíte?

Těším se na nové finalistky a aktivity s Miss, těším se na vše nové, co přijde a bude pozitivní.

Magazín Moje CITY - Jaro 2018 si můžete prohlédnout zde.

Taťána Makarenko - rozhovor
© ARSYLINE 2017
Upozornění
Zavřít