736 105 739

info@mojecity.cz

Výprava KAMČATKA 2017

"Proč vlastně nejedeme třeba na Kamčatku? " ptá se mě jednoho zimního dne Zdenda. "Vidíš, nevím. Jako že bychom zkusili vylézt na nějaký vulkán?" povídám zatím bez valného zájmu. "No, třeba Klučevskou," odpovídá mi Zdenál. "Tak jo, proč ne. Sopek je na Kamčatce habakuk. Ploský Tolbačik, Ostrý Tolbačik, Bezimjanyj, Kameň, Uškovskij, Karymskij, Malyj Semjačik, Mutnovka, Goreli… a hlavně Klučevskaja – jedna z nejaktivnějších sopek světa. A pokud se holka Klučevská zrovna bude zlobit na svět a metat po všem a všech kameny, tak si mezi tou spoustou sopek najdeme k výstupu jinou," a výprava je na světě.

Výprava se zrodila neuvěřitelně rychle. O to déle pak trvalo, než jsme se dobrali k nějakým informacím. Pár dobrých duší, které na Kamčatce už v minulosti byly, nám poskytly základní informace. Pak už musel nastoupit internet. V češtině se toho moc nenajde, s angličtinou bojuji, takže jako nejlepší řešení se ukázalo hledání přímo v ruštině. 

První informace nás tak trochu zaskočily. Podle nich nás čeká peklo v ráji. Mega těžký batoh nabalený na spoustu dní jídlem, filtrování bahna, abychom vůbec měli co pít, brodění divokých řek…a pak také medvědi, kterých tam bude spousta a pravděpodobnost, že na ně narazíme je mnohonásobně vyšší, než že je nepotkáme. Jsem sama zvědavá, co to s mým obrovským strachem z těchto velkých šelem udělá a jestli se tzv. "nepodělám medvědovi v tlapách". 

Při toulkách divočinou nás budou asi k šílenství dohánět také krvelačné bestie v podobě komárů, které na nás budou útočit. Zkrátka samé lákavé věci a tomu se prostě nedá odolat. 

V polovině srpna tak odstartuje další výprava lezecké dvojice Horalé z Hané. Na Kamčatce se bude zase hodně fotit a točit, takže se jejich příznivci mohou těšit na nový filmový dokument nebo výstavu fotek, která se uskuteční na podzim v Olomouc CITY. 

Dvojici bude možné na Kamčatce také sledovat i on-line, protože budou posílat pravidelné zprávy, které budou zveřejněny nejen na stránkách výpravy http://kamcatka2017.webnode.cz/aktualne/ ale i na FB a webu Olomouc CITY.

Zde se můžete kouknout na přípravu Helfštýnské ploty = dobrý trénink na Kamčatku.

Výprava KAMČATKA 2017
© ARSYLINE 2017
Upozornění
Zavřít