736 105 739

info@mojecity.cz

Výstava fotografií Jindřicha Štreita

  • Výstava fotografií Jindřicha Štreita

Výstava fotografií Jindřicha Štreita

Výstava fotografií světoznámého fotografa Jindřicha Štreita citlivě dokumentujících činnost olomouckého mobilního hospice Nejste sami, paliativní péči a atmosféru v rodinách, které se loučí se svými odcházejícími blízkými, bude nyní aktuálně vystavena při příležitosti „celostátní kampaně DOMA“ v OC Olomouc CITY. Část fotografického cyklu nazvaného „…s láskou“ bude k vidění rovněž v prostorách hypermarketu GLOBUS. Tam také naleznete interaktivní trojhran „Než zemřu, přeji si…“, na který je možné psát svá přání.

Podle předsedy správní rady mobilního hospice Nejste sami Martina Štainera je častým problémem malá informovanost veřejnosti o tomto typu péče a poskytovaných službách. „Dlouhodobě usilujeme o to, aby měl každý člověk v Olomouci a okolí nárok na důstojnou smrt. Každý si minimálně zaslouží, aby o této alternativě umírání v domácím rodinném prostředí věděl. A pevně doufám, že výstava fotografií jednoho z nejvýznamnějších fotografů současnosti Jindřicha Štreita v těchto prostorách, nám pomůže na naši práci upozornit a upoutat pozornost,“ uvedl Martin Štainer. „Práce mobilního hospice si nesmírně vážím. Jsou to opravdu těžké příběhy. Ale nejsou to rozhodně příběhy jenom smutné. Je zřejmé, že lidem, kteří pomaličku odcházejí, dodává pobyt doma a paliativní péče sílu,“ zdůrazňuje fotograf Jindřich Štreit. 

Posláním domácí specializované paliativní péče je umožnit smrtelně nemocným jak dospělým klientům, tak dětem strávit poslední chvíle života v domácím prostředí a obklopeni těmi nejbližšími. Účelem paliativní péče je zlepšení kvality života umírajících, zejména poskytnutí úlevy od všech doprovodných symptomů doprovázejících nevyléčitelné onemocnění pacienta. Pečujícím rodinám je taktéž nabízena podpora a pomoc, kterou při zvládání takto těžké situace potřebují. Hospicové služby poskytuje vysoce kvalifikovaný interdisciplinární tým, který přistupuje k nemocnému a jeho rodině komplexně, soustředí se na bio-psycho-socio-spirituální stránku života. „Náš tým se skládá ze zdravotních sester, lékařů, klinického farmaceuta, sociálního pracovníka, psychologa, duchovního a poradce pro pozůstalé. Prakticky fungujeme tak, že rodině, která se rozhodne postarat se o těžce nemocného blízkého, nabídneme veškerou podporu. Tuto oporu poskytujeme 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. Milovaný člověk tak nemusí zemřít v anonymním prostředí nemocnic či jiných zařízení. Bolest z odchodu blízkého trvá dlouho; stejně tak dlouho ale trvá vědomí toho, že jsme pro milovaného člověka udělali maximum,“ vysvětlil Martin Štainer.

Více informací naleznete zde: https://www.darujme.cz/projekt/1205050#prispevatele

www.umiratdoma.cz

Výstava fotografií Jindřicha Štreita
© ARSYLINE 2017
Upozornění
Zavřít